Týden vědy a techniky na ČZU

Od pondělí 5. listopadu se na půdě univerzity uskutečnil Týden vědy a techniky.

Univerzita i fakulty si na Týden vědy a techniky připravily bohatý program. Od 5. do 11. listopadu v areálu ČZU probíhaly například 2 výstavy, 15 přednášek, promítání 3 dokumentárních filmů, 3 exkurze či virtuální realita. Celkově se uskutečnilo 23 akcí.
V areálu jsou k vidění hned dvě výstavy, 100 let republiky, 100 let velkých změnTady nová republika. Navíc v rámci expozice Tady nová republika byla po omezenou dobu k dispozici virtuální realita vytvořená Laboratoří pro výzkum lidského chování (HUBRU) Provozně ekonomické fakulty. Do historie se návštěvníci mohli s její pomocí přenést 6., 7. a 8. listopadu vždy od 10 do 16 hodin.

Fakulta životního prostředí se na programu podílela Týdnem otevřených přednášek. Podrobný seznam objevíte na webu fakulty. Fakulta lesnická a dřevařská si připravila přednášky na téma Zkoumáme les vědecky a Věda v myslivosti. Nejnabitější program nabídla Fakulta tropického zemědělství. Návštěvníky čekali přednášky, exkurze i promítání dokumentu. Všechny potřebné informace informace objevíte na webu fakulty.