Výstava Tady nová republika na ČZU

Expozice je přístupná od 15. října do 11. listopadu ve výstavní galerii ČZU ve Studijním a informačním centru.

Výstava dá nahlédnout do atmosféry meziválečného období, a to díky panelům věnovaným nejen tzv. velkým dějinám, ale i každodennímu životu lidí. Expozici má ČZU zapůjčenou od Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského. Součástí výstavy bude po omezenou dobu, a to 6., 7. a 8. listopadu, k dispozici virtuální realita. S její pomocí se návštěvníci ponoří téměř reálně do období první republiky. Zájemci se tak bezprostředně seznámí s nejvýznamnějšími osobnostmi daného období, jako je Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, Karel Kramář či Milan Rastislav Štefánik. Virtuální realitu připravila Laboratoř lidského chování Provozně ekonomické fakulty ČZU.